Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen kansainvälinen kesäkonferenssi – tapaus, jota ei sovi jättää väliin

Tulostettava versioTulostettava versio

Gaétan Charland,

Québec, Kanada

Quebecissä tapahtuu tänä kesänä jotakin tärkeää. Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen järjestämä konferenssi pidetään 30.7.–2.8., ja sinun odotetaan olevan mukana. Kansainväliset konferenssit ovat tapahtumia, joista ei sovi olla poissa; ne tarjoavat verrattomia tilaisuuksia sosiaaliseen kanssakäymiseen ja sisäiseen kasvuun, samalla kun ne edistävät aitoa veljeyttä monista kulttuuripiireistä peräisin olevien kanssa.

Konferenssi keskittyy yhteen Urantia-kirjan tärkeimmistä opetuksista: Perheen ja yhteiskunnan kouluttaminen. Monet meistä etsivät tapoja levittää ja jakaa edistyneitä opetuksia lastemme, perheemme ja ystäviemme kanssa. Tämä konferenssi tarjoaa täysistuntoja ja työpajoja, jotka tarkastelevat näitä oleellisia aiheita. Ohjelma on suunniteltu niin, että työpajat liittyvät synergisesti vastaaviin täysistuntoihin.

Odotamme näkevämme mahdollisimman monet teistä tässä tapahtumassa. Monia lukijoita saapuu maailman eri puolilta, ja taloudellinen tukikomiteamme tekee lujasti työtä kerätäkseen varoja ja hoitaakseen pyynnöt lukijoilta, jotka tarvitsevat konferenssiin osallistumiselleen rahallista tukea. Jos voit olla antelias, tee lahjoitus stipendirahastoomme käymällä sivulla https://urantia-association.org/getinvolved/support-uai/

Ilmoittaudu netissä osoitteessa www.regonline.ca/builder/site/Default.aspx?EventID=1643032

Información de fondo

Tulostettava versioTulostettava versio

Urantia Foundation, 533 W. Diversey Parkway, Chicago, IL 60614, USA
Yhdysvallat Puhelin: +1-773-525-3319
© Urantia Foundation. Kaikki oikeudet pidätetään