Urantia-kirja eri puolilla maailmaa

...
Tulostettava versioTulostettava versio
Irmeli Sjölie

Toimituksen huomautus: entinen johtokunnan liitännäisjäsen Irmeli Ivalo-Sjölie jatkaa maailmanmatkaamistaan ja on mukana Urantia-kirja-toiminnoissa. Seuraavana muutamia kuvia tapahtumista ja kirjakaupoista, joissa Urantia-kirja on myynnissä.

Urantiaboken Vattumannenin hyllyssä
Urantiaboken Vattumannenin hyllyssä. Kirjakauppa sijaitsee Tukholmassa, ja se myy muutaman kirjan kuukausittain.
Riitta Tuiri at the Harmony Expo
Ruotsalaislukijoilla oli osasto Tukholman Harmony Expossa lokakuun 29.–30. päivänä 2011.

Riitta Tuiri, Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen Ruotsin-yhdistyksen sihteeri, oli mukana Jacob Dixin ja muutaman muun lukijan kanssa. Vain yksi kirja myytiin, mutta näyttelyvieraiden kanssa käytiin monta mielenkiintoista keskustelua.

Marja-Leena ja Kalevi Eklöf
Marja-Leena ja Kalevi Eklöf Hengen ja tiedon –messuilla, jotka järjestetään joka syksy Helsingissä..
Irmeli Ivalo-Sjölie Rombachin kirjakaupan ulkopuolella
Irmeli Ivalo-Sjölie Rombachin kirjakaupan ulkopuolella

Rombach on Saksan Freiburgin suurin kirjakauppa. Das Urantia Buch on aina löydettävissä sen hyllyiltä. Kun Irmeli ja Werner Sutter kävivät Freiburgissa ensimmäistä kertaa, he antoivat kirjan Rombachin kirjakaupalle sellaisin sopimuksin, että kun se on myyty, kirjakauppa tilaa sen sijalle toisen saksalaiselta kirjatukulta. Rombach myy nykyisin säännöllisesti Urantia-kirjoja. Kirja löytyy osastosta ”hengellisyys”. Sen myyntihinta on 29 €.

Werner ja Irmeli olivat mukana Gaia-kirjamessuilla Saksan Rastattissa 2011. Heidän osastonsa naapurina oli Rastattin kirjakauppa, joka on pitänyt Das Urantia Buchin myynnissä sen julkaisemisesta lähtien v. 2005. Olipa miellyttävä yllätys!

Irmeli Ivalo-Sjölien kädessä <em>O Livro de Urântia</em> São Paulon Livraria Culturassa Brasiliassa
Irmeli Ivalo-Sjölien kädessä O Livro de Urântia São Paulon Livraria Culturassa Brasiliassa

Urantia-kirjan portugalinnos myy varsin hyvin Livraria Culturassa, Avenida Paulistan kirjakaupassa São Paulossa Brasiliassa.

Löysimme sieltä pinon paperikantisia, yhden kovakantisen ja yhden englanninkielisen kovakantisen kirjan. Kirjat on sijoitettu ”Cristianismo” [Kristinusko] -hyllyille paavin viimeisimmän kirjan viereen. Paperikantisen hinta on 73 realia [31,50 €] ja kovakantisen 93 realia [40 €].

Irmeli Ivalo-Sjölie FNAC:ssa
Irmeli Ivalo-Sjölie FNAC:ssa

FNAC on suuri kirjakauppaketju, jolla on 10 myymälää sellaisissa Brasilian suurkaupungissa kuin São Paulo, Campinas, Ribeirão Preto, Rio Curitiba, Porto Alegre ja Belo Horizonte. Urantia-kirja on sijoitettu osastoon ”uskonto ja hengellisyys”.

Irmeli Ivalo-Sjölie Buchhandel im Lichtissä
Irmeli Ivalo-Sjölie Buchhandel im Lichtissä

Buchhandel im Licht, sveitsiläinen kirjakauppa Zürichissä. Urantia-kirja on sijoitettu C. G. Jumgin kirjan viereen. Ranskannos ja italiannos löytyvät tämän kaupan muilta osastoilta.

Irmeli Ivalo-Sjölie outside Bacchus Books
Bacchus Books Goldenissa, B.C. Kanadassa. Urantia-kirjaa on myyty siellä vuosikaudet.

Información de fondo

Tulostettava versioTulostettava versio

Urantia Foundation, 533 W. Diversey Parkway, Chicago, IL 60614, USA
Yhdysvallat Puhelin: +1-773-525-3319
© Urantia Foundation. Kaikki oikeudet pidätetään