Säätiö Tapasi Pohjoisamerikkalaisia Lukijoita

Tulostettava versioTulostettava versio

Urantia-säätiön johtokunnan jäsenet ovat viimeisten 10 vuoden aikana matkustaneet laajalti tapaamassa lukijoita, kuuntelemassa heidän käsityksiään ja vaihtamassa ideoita ja ajatuksia. Tämänmuotoinen yhteydenpito lukijoihin tulee jatkumaan. Kesäkuun 2000 aikana Urantia-säätiön presidentti Richard Keeler, toimeenpaneva johtaja Tonia Baney ja Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen hallintotyöntekijä Cathy Jones vierailivat kahdeksassa pohjoisamerikkalaisessa kaupungissa käyden keskusteluja lukijoiden kanssa Urantia-säätiön menneisyydestä, nykyisyydestä ja tulevaisuuden suunnitelmista, eritoten siltä pohjalta, miten Matteus-projektityöryhmä on suunnitelmat hahmotellut. Richardin, Tonian ja Cathyn seuraan liittyivät matkan eri vaiheissa johtokunnan jäsenet Gard Jameson ja Mo Siegel, säätiön henkilökuntaa ja Matteus-projektityöryhmän jäseniä. Työryhmän jäsenistä mukana olivat eri vaiheissa Bill ja Sharon Beasley, Dorothy Elder, Tom ja Carolyn Kendall, Nancy Shaffer, Mary Snider ja Bryan Snowden.

Kokouskaupunkeja olivat Tulsa ja Oklahoma City Oklahomassa, League City Texasissa, Phoenix Arizonassa, Los Angeles ja San Francisco Kaliforniassa, Portland Oregonissa sekä Vancouver Brittiläisessä Kolumbiassa. Tapaamisten isäntinä toimivat kunkin alueen paikalliset ryhmät tai yksittäiset henkilöt. Säätiön edustajat otettiin lämpimästi vastaan, ja he puolestaan olivat mielissään saatuaan tilaisuuden vaihtaa ideoita varsin suuren lukijajoukon kanssa eri puolilla maata.

Edustajat saivat tietää, että Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen jäsenten lisäksi on paljon muita lukijoita, jotka ovat aidosti kiinnostuneita siitä, mitä säätiö tekee, ja jotka tukevat sitä.

Información de fondo

Tulostettava versioTulostettava versio

Urantia Foundation, 533 W. Diversey Parkway, Chicago, IL 60614, USA
Yhdysvallat Puhelin: +1-773-525-3319
© Urantia Foundation. Kaikki oikeudet pidätetään