Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen kesäkonferenssi – ikimuistettava tapahtuma

Tulostettava versioTulostettava versio
Gaétan Charland

Gaétan Charland, Québec, Kanada

Kanadan Québecissa tapahtuu jotakin tärkeää tänä kesänä. Siellä pidetään 30.7.–2.8. Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen järjestämä kansainvälinen konferenssi, ja osanottoasi kaivataan. Kansainväliset konferenssit ovat tapauksia, joista ei pitäisi olla poissa. Ne tarjoavat verrattomia tilaisuuksia sosiaaliseen kanssakäymiseen ja sisäiseen kasvuun, samalla kun ne edistävät aitoa veljeyttä eri kulttuuritaustan omaavien kesken.

Konferenssi keskittyy yhteen Urantia-kirjan tärkeimmistä opetuksista: perheen ja yhteiskunnan valistaminen. Monet meistä etsiskelevät keinoja levittää ja jakaa edistyneitä opetuksia lastemme, perheemme ja ystäviemme kanssa. Tämä konferenssi sisältää täysistuntoja ja työpajoja, jotka tutkailevat näitä olennaisia aiheita. Ohjelma on suunniteltu niin, että työpajat linkittyvät vastaavansisältöisiin täysistuntoihin.

Odotamme näkevämme mahdollisimman monet teistä tässä tapahtumassa. Monet lukijat tulevat eri puolilta maailmaa, ja taloudellinen tukikomiteamme työskentelee ahkerasti kerätäkseen tarvittavat varat ja hoitaakseen niiden lukijoiden tukipyynnöt, jotka tarvitsevat osallistumiseensa rahallista tukea. Jos tunnet anteliaisuutta, tuo ystävällisesti antimesi stipendirahastoomme käymällä sivulla urantia-association.org/get-involved/support-uai/.

Ole ystävällinen ja ilmoittaudu mahdollisimman pian. Niin toimimalla saat hyödyksesi hinnanalennuksen ja Kanadan valuutan edullisemman vaihtokurssin.

Ilmoittautumisen voit toimitta verkkosivulla www.regonline.ca/builder/site/Default.aspx?EventID=1643032.

Información de fondo

Tulostettava versioTulostettava versio

Urantia Foundation, 533 W. Diversey Parkway, Chicago, IL 60614, USA
Yhdysvallat Puhelin: +1-773-525-3319
© Urantia Foundation. Kaikki oikeudet pidätetään