Kansainvälinen Urantia-konferenssi 2004

Tulostettava versioTulostettava versio

Urantia-kirjassa kerrotaan meitä universumimatkamme varrella odottavista suurista konklaaveista ja veljestapaamisista. Ne onnekkaat, jotka ovat olleet mukana jossakin Urantia-konferenssissa, ovat saaneet esimakua näistä ”kokouksista, joissa käsitellään ylösnousemuksellisten elämänuraan liittyviä kamppailuja ja riemuvoittoja” (199:3). Kyseiset kokoontumiset tarjoavat suurenmoisen tilaisuuden tutustua muihin lukijoihin ja päästä monipuolisempaan ja syvällisempään ymmärrykseen Urantia-kirjan opetuksista.

Eri puolilta maailmaa saapuvat lukijat kokoontuvat Chicagoon 28.7.—1.8.2004 osallistuakseen Kansainvälisen Urantia-yhdistyksen joka toinen vuosi järjestettävään konferenssiin. Michiganjärven suuralueen Urantia-yhdistys (GLMUA) toimii vuoden 2004 kansainvälisen konferenssin isäntänä yhteistyössä Yhdysvaltain Urantia-yhdistyksen (UAUS) kanssa. IUA:n kansainvälisissä konferensseissa on aina mukana ihmisiä monista eri kieli- ja kulttuuripiireistä.

Konferenssin teema ”valinnat tehdään mielen areenalla” toimii runsaana lähteenä ohjelmakohdille, joiden myötä tarkastellaan tätä tärkeää ja ajattelemaan kutsuvaa aihetta. Osallistujat voivat konferenssia läpikäydessään oman kiinnostuksensa mukaan ja Urantiakirjan tekstistä omaamansa kokemuksen tasosta riippuen valita eri ”opintopolkujen” välillä. Tarjolla on suuri joukko vuorovaikutteisia työryhmiä, valaisevia luentoja, hiljaista mietiskelyä ja mukaansa tempaavaa sosiaalista ja rentouttavaa toimintaa. Voit tutustua Chicagon maailmanluokkaa olevaan kulttuuritarjontaan ja Urantia-säätiön historialliseen keskustoimistoon Diverseyn puistotien 533:ssa.

Ole hyvä ja liity Kansainväliseen Urantia-yhdistykseen sen toivottaessa maailmanlaajuisen jäsenkuntansa tervetulleeksi Yhdysvaltain ystävälliseen Keskilänteen. On hyvä ryhtyä jo nyt suunnittelemaan osallistumista tähän kansainväliseen tapahtumaan. Ellet jo ole IUA:n jäsen, mutta haluaisit saada konferenssin ilmoittautumisinformaatiota, ota yhteys internetosoitteeseen [email protected] tai kirjoita postiosoitteeseen Urantia2004, 533 West Diversey, Chicago, IL 60614, Yhdysvallat. IUA:n jäsenet saavat 35 dollarin alennuksen ilmoittautumismaksusta. Tilaa on rajoitetusti. Ilmoittaudu pian ja varmista itsellesi hyvä majoitus ja alennetut hinnat.

Información de fondo

Tulostettava versioTulostettava versio

Urantia Foundation, 533 W. Diversey Parkway, Chicago, IL 60614, USA
Yhdysvallat Puhelin: +1-773-525-3319
© Urantia Foundation. Kaikki oikeudet pidätetään